НСА удържа силния финален щурм на Септември 97

(BGbasket.com, архив)
23-11-2019 17:40 | BGbasket.com

Отборът на НСА удържа победата срещу Септември 97 със 72:66 в 6-ия кръг на А група при жените- регион Запад, въпреки силния финален щурм на гостите. Те изоставаха с 43:60 преди последната четвърт, но успяха да намалят само до 2 точки пасива си 2 минути преди края. Домакините обаче не позволиха обрат и се възползваха от по-точната си стрелба и по-комбинативната игра, макар да направиха повече грешки.

Така НСА вече има три успеха от пет изиграни срещи, а Септември 97 допусна четвърто поражение и остава само с една победа над Шампион 2006 от началото на сезона. В следващия кръг на 30-и ноември НСА почива, а Септември 97 приема Шампион 2006.

Баскетболистките на НСА поведоха с 23:10 след първите 10 минути, благодарение и на серия от 7:0, която направиха в средата на частта. Те продължиха с по-убедителните изяви през втория период и на почивката резултатът бе 42:26. След подновяването на играта разликата премина 20 точки и в крайна сметка НСА поведе с 60:43. Последната четвърт обаче бе изцяло за състезателките на Септември 97, които я спечелиха с 23:12. Със серия от 13:0 тимът на Септември намали пасива си от 43:62 до 56:62 и 2 минути преди финала Константина Какогиани вкара за 65:67. Магдалена Неделчева обаче реализира за 69:65 за домакините, а малко по-късно Христиана Гелова добави един точен наказателен удар за преднина от 5 точки за НСА, който удържа успеха.

Магдалена Неделчева и Михаела Кашанова бяха най-резултатни за победителките с по 17 точки, като втората добави и 10 борби. Зорница Найденова пък допринесе с 15 точки, 6 борби и 11 асистенции.

За Септември 97 отново Константина Какогиани бе най-полезна и завърши с 30 точки и 3 борби. Мина Василева се отчете с 10 точки.