Локо издържа само част преди пълна доминация на Берое

23-11-2019 18:45 | BGbasket.com

Баскетболистките на Берое продължават без поражение в женската А група след четвърти пореден успех. Берое спечели убедително старозагорското дерби с Локомотив със 115:46 в 4-ия кръг на регион Изток. Тимът на Локомотив пък допусна втора загуби и то отново срещу много по-класния си опонент, като вече има актив 2-2.

В следващия кръг на 7-и декември, отборът на Берое гостува на Черно море Одесос, а Локо приема в Стара Загора тима на Академик Пловдив.

Локомотив издържа само една част срещу един от лидерите в женското ни баскетболно първенство и след 10 минути Берое водеше само с 25:20. От този момент обаче символичните домакини демонстрираха голямото си превъзходство, а състезателките на Локо не успяха да им се противопоставят и вкараха само 6 точки във втората част, 11 в третата и 9 точки в последната четвърт. Серия от 18:0 за Берое до почивката направи резултата 49:24 две минути преди края на първото полувреме, а почивката дойде при 53:26. Преди последната четвърт резултатът бе 80:37, а след нова сериозна серия от 26:0 най-голямата разлика достигна 70 точки.

Теодора Динева бе най-резултатна за Берое с 28 точки, 6 борби и 4 асистенции. По 20 точки добавиха Радослава Бъчварова и Калина Аксентиева, а втората овладя и 11 борби. Жаклин Златанова пък се отчете с 18 точки и 9 борби.

За Локомотив Стара Загора с по 8 точки приключиха Златка Маданкова и Валерия Алексиева, а Маданкова добави 10 борби.