Берое удължи серията си до шест победи, изравни се с лидерите

16-11-2019 20:06 | BGbasket.com

Берое записа ключова победа срещу друг отбор от горната част на класирането – Рилски спортист с 90:86 като домакин. По този начин тимът записа шестата си поредна победа и в момента дели първото място с още два отбора – Левски Лукойл и Балкан, които се срещнаха днес. И трите тима имат по шест победи и загуба към момента. Рилецо пък допълва четворката на временното класиране с 5 победи и 2 загуби. В следващия кръг Берое гостува на Академик Бултекс 99, а Рилски посреща Левски Лукойл.

Отборите си размениха по една четвърт през първото полувреме и на почивката самоковци водеха с едва две точки при 48:46. Много силна трета част за Берое обаче се оказа с ключово значение, като в нея тимът обърна резултата и взе преднина при 75:68 преди заключителната част. Разликата стана двуцифрена в началото и средата на последната десетка и въпреки късен щурм на гостите Берое успя да удържи победата.

Остин Прайс записа 22 точки и 6 борби за победителите, 19 вкара Реджър Дауъл, а 15 – Иван Лилов.

За Рилски Брандън Браун регистрира 18 точки и 5 асистенции, Йонас Зохоре Багстет добави 16 точки и 11 борби, а с 15 точки се отчете Игор Кесар.