Рилски спечели здрава битка със Спортни таланти, нови успехи за БУБА и Академик

05-11-2019 11:04 | Мария Мицова

БУБА Баскетбол и Академик София продължават без поражение в Елитната група за юноши U19, Запад, а Левски и Рилски спортист ги следват след победи в третия кръг.

В най-оспорвания мач от кръга Рилски спортист се наложи над Спортни таланти със 79:74. Двубоят премина през куп обрати, приливи и отливи и за двата състава. Рилски спортист изигра по-силно последните минути, за да стигне до успеха. 30 точки за победата реализира Васил Попов, 17 добави Боян Илиев. За Спортни таланти с 31 се отчете Томислав Минков, а със 16 - Ясен Милов.

Левски победи Шампион 2006 в столичен сблъсък със 74:67, като крайният резултат не отрази точно случилото се в хода на двубоя. В него "сините" имаха сериозно превъзходство и водиха с над 20 точки, но отпускането им в края за малко да ги изненада. Виктор Германов реализира 21 за Левски, Иван Илиев добави 13. За Шампион Константин Паисиев записа 18, а Иван Качаков 16.

Ахил издържа около четвърт час срещу Академик София, като вкара само 13 точки за второто полувреме. Академик се наложи със 71:37, след 19 точки на Динко Христов, 18 на Красимир Маринчевски и 16 на Дамян Минков. 18 за Ахил реализира Даниел Тодоров.

Дерби не се получи и между БУБА и ЦСКА, като БУБА победи със 79:44. Още до почивката действащият шампион вече водеше с 37:19, а в третата четвърт всичко бе решено. "Червените" имаха труден мач в А група-мъже само часове по-рано. Лъчезар Тошков бе най-резултатен за победата на БУБА с 14 точки, а Николай Петков вкара 11 за ЦСКА.