Ямбол с първа победа след драма в края

02-11-2019 19:59 | BGbasket.com

Ямбол записа първата си победа за сезона в НБЛ. Тимът се наложи драматично над Спартак Плевен като домакин в зала „Диана“ с 99:97 след кош в последните секунди на Александър Матушев. Мачът беше равностоен през цялата си продължителност и премина през доста обрати. Към момента вече и двата отбора са с актив 1-4, като в следващия кръг ямболии гостуват на Черноморец, а плевенчани – на Черно море Тича.

Много равностойна и високорезултатна първа четвърт на мача и редица смени на водачеството в нея доведе до само точка преднина в полза на домакините при 27:26. Темпото се запази до средата на втория период, когато плевенчани направиха серия от 15:3, за да натрупат по-сериозна преднина и да стигнат до 56:44 на почивката.

След подновяването на играта домакините успяха да стопят целия си дефицит и след няколко смени на водачеството в края ѝ Спартак водеше със 73:72. След много оспорвани минути през заключителната част Ямбол успя да поведе с 95:89 при по-малко от две минути до края, но в следващите атаки гостите се приближиха и изравниха резултата при 97:97 и 28 оставащи секунди. В последвалата атака за домакините Александър Матушев отбеляза кош за 99:97 и донесе победата на отбора си.

Матушев записа общо 22 точки и 6 борби за победителите, 15 плюс 8 добави Петър Вукович, а с 13 плюс 6 се отчете Шакил Калхун.

За Спартак петимата титуляри завършиха с двуцифрен актив и изиграха общо 186 от 200 минути на отбора. 23 точки и 6 борби регистрира Николай Маринов, а по 19 отбелязаха Димитър Маринчешки (7 борби) и Николай Титков.