Страхотна втора четвърт изведе Септември до победа над Шампион

19-10-2019 18:40 | BGbasket.com

Септември 97 постигна първа победа за сезона в женската А група, като се наложи над Шампион 2006 със 72:47 във втория кръг.

Решителна за крайния изход се оказа втората четвърт, която момичетата на Борислава Мандур спечелиха с 26:9. Шампион минути наред не успяваше да отбележи кош, докато играта на символичния гост вървеше отлично, за да се стигне до двуцифрена разлика.

Иначе Шампион започна малко по-добре срещата, но след като влезе в ритъм, Септември навакса и до почивката вече водеше с 38:26.

Третата част бе слаба и за двата състава с много накъсвания и грешки, а Септември поддържаше преднината си. В края вече при ясен изход разликата скочи още и стигна до солидните 25 точки.

Константина Какогиани регистрира нов силен мач с 31 точки (5 тройки) за Септември, Борислава Денчева добави 13. 17 точки и 11 борби за Шампион записа Елена Димова.