Седем от Спартак сразиха Академик Бултекс 99 с 14 тройки

(сн. Спартак Плевен)
12-10-2019 19:53 | BGbasket.com

Спартак Плевен шокира Академик Бултекс 99, побеждавайки го с 97:85 у дома в мач от втория кръг на НБЛ. Без основни играчи – Цветослав Острев и Константин Коев и със седем баскетболисти, влезли в игра от групата от десетима за мача, плевенчани нанизаха 14 тройки с над 50% успеваемост, за да сломят съперника си.

До момента и двата отбора са с по победа и загуба, а в следващия кръг Спартак гостува на Берое, докато Академик посреща Черноморец.

Отлично начало със серия от 9:2 за домакините им даде контрола над мача през първия период. Те останаха напред до края ѝ за резултат 24:17. В началото на втория период разликата дори стана двуцифрена, като плевенчани водеха с 49:40 на почивката.

Много равностойна игра след подновяването на играта запази статуквото дълго време, а Спартак спечели и тази четвърт, за да поведе със 74:60. Плевенчани удържаха стабилната си преднина до края, за да стигнат до заслужената победа в първото домакинство за сезона.

Димитър Маринчешки поведе Спартак с дабъл дабъл от 28 точки и 13 борби, 22 точки (6/6 от тройката) и 7 асистенции добави Николай Маринов, а 14 плюс 10 асистенции регистрира Николай Титков. Тимът си подаде общо 31 асистенции срещу 15 на съперника.

Обрад Томич записа 26 точки за Академик, а с по 12 се включиха Алекс Уонг и б.