Франция повтори бронза и остави Австралия без медал

15-09-2019 12:48 | BGbasket.com

Франция защити позицията си от Световното първенство през 2014-а и отново е третият най-добър отбор на планетата.

Французите направиха страхотен обрат и победиха Австралия със 67:59 в двубоя за бронзовите медали на Мондиал 2019.

Австралия вече подобри най-доброто класиране в своята история, като за първи път влиза в Топ 4, но остана на четвърт час от медалите.

След като при предишната си среща двата отбора си вкараха почти 200 точки, сега бяха далеч от подобна атракция.

Австралия имаше инициативата през първото полувреме, но от края на третата част Франция взе контрола и обърна от 15 точки пасив за крайния успех.

Началото бе малко сковано особено за французите, като Австралия играеше по-освободено и това се виждаше в резултата.

Австралийците взеха малка преднина и я поддържаха, без да правят кой знае какво. И двата отбора правеха куп пропуски, като и отворените стрелби на французите не намираха целта. До почивката отбелязаните общо точки едва минаха 50 - 30:21 за Австралия.

Европейският отбор бе едва 25% от стрелба през първото полувреме.

Сигуацията не се промени през второто, като Австралия бързо се откъсна сериозно напред, с 15 точки. В този момент французите най-после се събудиха за живот, намалиха първо наполовина изоставането, а след серия от 8-0 заличиха почти изцяло пасива си.

В началото на четвъртата част Франция направи и пълен обрат, а в последните 6 минути от мача всичко влезе в пълен паритет при 50:50.

Последваха някои добри моменти и размяна на водачеството, а Франция взе най-голямата си преднина от 4 точки с по-малко от 120 секунди до сирената, и продължи да я увеличава.

Ключова тройка на Андрю Албиси на практика приключи нещата във финалната минута, след което остана само да изчакат времето до крайното 67:59.

Еван Фурние завърши със 16 точки, с което стана най-резултатният французин в рамките на едно световно. Нандо Дьо Коло вкара още 19.

Джо Ингълс реализира 17 за Австралия, Пати Милс - 15.