Балкан спечели последната проверка преди Шампионска лига

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
12-09-2019 20:36 | BGbasket.com

Балкан спечели последната си контрола преди дебюта в Шампионска лига срещу шведския Сьодертеле Кингс през следващата седмица. Баскетболистите на Йовица Арсич се наложиха като гост на Спартак Плевен с 96:75. Проверката бе първа за домакините през това лято.

„Зелените“ поведоха с 19:14 след десет минути игра, но на почивката тимът на Александър Дяковски намали изоставането си само на точка при 39:40.

Ключова за крайния изход на срещата се оказа силната трета четвърт, която бе спечелена от шампионите с 36:18. До края мачът беше равностоен, като тимът от Ботевград задържа преднината си.

Балкан заминава за Швеция в понеделник, където ден по-късно гостува на Сьодертеле Кингс в среща от първия квалификационен кръг в турнира. Реваншът е на 20 септември.

Тагове: Балкан, Спартак Плевен