Испания без проблеми в четворката на Евробаскет

(сн. FIBA.com)
04-07-2019 18:00 | BGbasket.com

Испания записа категорична победа над Русия със 78:54 в четвъртфиналите на Евробаскет 2019 за жени. Така действащият шампион безпроблемно се класира за полуфиналната фаза, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Сърбия – Швеция, който ще се играе по-късно днес.

Отборите изиграха сравнително равностойна първа част, в която Испания поведе с малка разлика, а през втората наложи доминацията си на терена. Тимът рязко ограничи нападението на съперника си и дръпна напред в резултата за 44:28 на почивката. Равностойна трета част запази статуквото, а в края испанките направиха победата си категорична.

Асту Н‘Дур записа 24 точки и 12 борби за победителките, а по 11 добавиха Марта Шаргай и Лаура Николс.

За Русия нито една баскетболистка не завърши с двуцифрен актив, като най-резултатна с 8 точки беше Ксения Левченко, а с по 7 се отчетоха Елена Беглова и Наталия Виеру.