Белгия и Русия оформиха осмицата на Евробаскет за жени

(сн. FIBA.basketball)
02-07-2019 23:14 | BGbasket.com

Белгия и Русия са последните четвъртфиналисти на Евробаскет 2019 за жени. Двата тима оформиха осмицата на шампионата, след като спечелиха днешните си осминафинални плейофи.

Белгийките измъкнаха драматична победа срещу Словения със 72:67 пред погледа на комисаря Елеонора Рангелова, докато рускините се наложиха над Италия с 63:54.

Словения започна по-добре срещата, като дръпна с двуцифрена разлика, но на почивката Белгия бе напред с 2 точки. През второто полувреме играта вървеше кош за кош с постоянна размяна на водачеството, а победителят бе определен в последните секунди.

Жюли Алеман бе най-резултатна за успеха с 25 точки, докато за Словения с по 15 точки са бившата баскетболистка на Дунав Шанте Еванс, Ника Барич и Тея Облак. Последната е сестра на вратаря на Атлетико Мадрид Ян Облак, който също бе в залата за да я подкрепя. На четвъртфиналите Белгия ще срещне Франция.

Jan Oblak, goalkeeper and brother of Teja Oblak (SLO)

Мачът между Русия и Италия бе много оспорван през първите три части, но след това Сборная дръпна с двуцифрена разлика и я задържа до края.

Мария Вадеева отбеляза 19 точки за победителите, докато над всички за Италия бе Чечилия Дзандалазини с 24.

Съперник на Русия на четвъртфиналите ще бъде шампионът Испания.