Швеция и Великобритания са четвъртфиналисти на Евробаскет за жени

(сн. twitter.com/ffbasketball)
01-07-2019 22:42 | BGbasket.com

Швеция и Великобритания се класираха за четвъртфиналите на Евробаскет 2019 за жени. В осминафиналните плейофи скандинавският тим отстрани един от домакините в надпреварата Латвия със 77:62, докато британките се справиха с Черна гора с 92:71.

Шведките поведоха с 45:23 още до почивката, като през второто полувреме нямаха проблеми да поддържат разликата.

Най-резултатна за успеха бе Фрида Елдебринк с 21 точки, докато за Латвия 14 има Елена Бабкина. На четвъртфиналите Швеция ще има за съперник другия домакин на турнира Сърбия.

Великобритания взе инициативата още в началните минути. През втория период тимът на Черна гора стигна до обрат, но съперникът му почти веднага си върна водачеството и не го изпусна до края на срещата.

Темитопе Фагбенле отбеляза 29 точки за победителите, Божица Муйович вкара 16 за съперника. Бившата състезателка на Берое Снежана Алексич се отчете с 10 точки. Съперник на Великобритания в следващата фаза ще бъде Унгария.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШВЕЦИЯ (ЖЕНИ) - ЛАТВИЯ (ЖЕНИ)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ВЕЛИКОБРИТАНИЯ (ЖЕНИ) - ЧЕРНА ГОРА (ЖЕНИ)