Любомир Минчев: Не бяхме готови за битка

07-04-2017 20:01

Берое допусна загуба с 79:94 от Лукойл Академик в дербито на 25-ия кръг в НБЛ. След срещата треньорът на тима от Стара Загора Любомир Минчев разкри пред БНТ на какво се дължи загубата на неговия тим.

„Цялото първо полувреме показа това, че ние не бяхме готови за битка. Отборът на Лукойл беше много по-мотивиран от нас. Това се видя, играха много по-твърдо в защита. Ние не бяхме готови да отговорим с такава игра в защита. В същото време в нападение направихме доста грешки. И заради това, те на полувремето ни бяха вкарали 50 точки. Изобщо това, че днес получихме толкова много точки показва, че нашият отбор не беше готов за битка. Както казах на мен ми е ясно, че не всеки мач можем да бъдем на 100%. Приоритетът ни е Балканската лига, но това не означава, че днес не сме искали да победим, поне като желание и намерение. А какво сме показали на терена, това вече е друг въпрос. Неприятно е това, което се случи с контузиите. Ники Николов ми каза, че не може да вземе участие в мача. Смятах да го използвам второто полувреме, но каза, че не може. Според мен неговата контузия не е толкова сериозна, но на Тенчо Тенчев може би е по-сериозна. За съжаление двама контузени играчи в един мач, това е най-лошото, което може да ни се случи.”, коментира Любомир Минчев.

Тагове: Любомир Минчев, Берое