Три отбора остават непобедени във втора дивизия на НАЛБ

20-10-2015 11:02

Три отбора са начело в класирането след първите три кръга на втора дивизия в НАЛБ. Това са тимовете на Микс, Гуми-Нет и Спартанс, които спечелиха първите си три срещи от новия сезон.

Микс игра с Рапидо Куриери и бе повече от убедителен за крайното 89-59. Тимът дръпна през втората част, която спечели с 13 точки разлика, а след третата разликата стигна до 28. Мартин Вутов бе най-резултатен за успеха с 25 точки, а Владимир Петров се отчете 13. За Рапидо Куриери с 27 точки бе Филип Неделчев, а 11 добави Теодор Велчев.

Гуми-Нет пък водеше цял мач, но в края спечели трудно с 68-59 над Фитстоун. В третата част разликата стигна до 20 точки, но Фитстоун набързо я свали до 6, след което се бореше до края. Преднината на Гуми-Нет падна и до 3 точки, но тимът удържа за нов успех.

С дабъл дабъл от 25 точки и 11 борби за успеха приключи Мартин Димов, а Петър Бабалиевски добави 10 точки и 5 борби. За Фитстоун 14 точки и 15 борби имаше Ясен Янков, а с 12 точки бе Красимир Мирчев.

Третият пореден успех на Спартанс пък дойде след 53-47 над Фантомс. Тимът водеше преди последната част и удържа съперника, като не му позволи да изравни. Бойко Новаков завърши със 17 точки за победителите, а Калин Петков имаше 10. За Фантомс с 16 точки и 17 борби бе Петър Славков, а Ивайло Иванов вкара 15 точки.

В може би най-чакания мач от кръга Ентъртейнмънт нанесе първо поражение на ТУ София след резултат 63-51. Победителите показаха добра защита в първата част и дръпнаха с 6 точки, а в третата увеличиха преднината си, след което я запазиха.

Марио Юруков завърши с 13 точки за победителите, а 12 имаше Иван Паничерски. За ТУ с 12 точки приключи Явор Желев, а 10 имаше Мариян Калчев.