Брикс спечели титлата в НАЛБ

22-06-2015 09:13

Отборът на Брикс е новият шампион на НАЛБ. На финала Тухлите биха Олд Таймърс с 2-0 победи, като във втория мач спечелиха с 83-65

Втората част бе тази, в която Брикс нанесоха своят удар. Тимът изоставаше с три точки след първите десет минути, но втората тръгнаха с 12-0 и излязоха напред с 9. На почивката разликата стигна и 11 точки, а след това те държаха контрола на мача и не позволиха съперника да се доближи.

Отново над всички за победителите бе Ивайло Константинов с 24 точки, 6 борби и 5 асистенции, а след това бе избран и за Най-полезен играч в плейофите. Петрослав Зафиров се включи на ниво с 13 точки и 9 борби, а Филип Сребров добави 12 точки.

Христо Гатев завърши с 26 точки и 6 борби за Олд Таймърс, а Михаил Димитров се отчете с 10 точки.