Миньор 2015 остава непобеден след драма с Левски София 2022

(сн. ББЛ)
05-12-2022 22:39 | BGbasket.com

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. Тимът записа десета поредна победа в регион Запад, след като тази вечер в столичната зала „Триадица“ надви Левски София 2022 с 85:81.

Успехът обаче не дойде никак лесно, като баскетболистите на Георги Младенов бяха догонващи в голяма част от мача и трябваше да правят обрат в края. Поражението бе седмо за днешния им съперник, който е и с три победи.

Отборът от Перник започна по-добре в началните минути, но след първата част столичният тим имаше минимално предимство – 18:17. Играчите на Иван Тилев водеха и през цялата втора четвърт и макар на два пъти да се стигаше до равенство, на почивката се оттеглиха при 46:42 в своя полза.

Темпото се запази и след паузата, като Миньор 2015 поддържаше близка дистанция, а преди заключителната четвърт резултатът бе 69:69. Не липсваше и напрежение, като между треньорите прехвърчаха искри, в резултат на което и двамата получиха технически нарушения. Малко след старта на решителния период, гостите направиха серия от 9:0, която им позволи да дръпнат със 78:71. Това се оказа и ключово, тъй като до края Левски София 2022 успя да се доближи на 2 точки, но не и да направи нов обрат.

Победителите вкараха повече точки от грешки на съперника, показаха по-точен мерник в подкошието, а имаха и сериозно предимство при наказателните удари (16/22 срещу 4/10).

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Георги Бързаков вкара 17, с 15 и 10 борби е Кристиян Ставрев, а 14 точки добави Милен Дудев.

За съперника Асен Попов има 23 точки и 12 борби. Боби Петров се отчете с 19 точки, 17 има Кристиян Георгиев, а с 11 е Даниел Запрянов.