15-годишните националки приключиха участието си в Плоещ със загуба от Румъния

31-05-2022 15:04 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета до 15 години приключи с поражение участието си на четвъртия международен турнир от програмата на ФИБА YDF в Плоещ, Румъния.

Националките загубиха от състава на домакините с 53:69. Решителна за успеха на Румъния беше третата четвърт, в който тимът вкара 22 срещу 10 точки за България и поведе с 55:39 преди последната част.

Най-резултатна за българския отбор беше Габриела Коцева с 18 точки и 3 борби. За Румъния с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции завърши Марта Кармачиу.

На турнира в Плоещ, националният ни тим за момичета до 15 години записа още победа над Северна Македония с 87:15, победа над Косово с 49:41 и поражение от Турция с 37:54.

Домакините от Румъния единствени завършиха с четири успеха от четири мача при момичетата.

Тагове: България U15, Румъния