Славия отказа Шампион в първи мач за бронза

08-04-2022 19:48 | BGbasket.com

Славия записа убедителна победа в първия мач от серията за бронзовите медали в женското първенство. "Белите" се справиха със Шампион 2006 със

силно второ полувреме и 83:50.

Равностойна бе първата четвърт, която даде само две точки аванс на Славия, преди във втората серия от 8-0 на символичния домакин да му даде добра преднина на почивката - 38:29.

След подновяването на играта Славия вече натисна сериозно и бързо направи двуцифрена разлика и почти до края на двубоя я увеличаваше.

Славистките нанизаха цели 13 тройки за успеха, с 46% успеваемост, а освен това овладяха 40 борби и направиха 25 асистенции.

Отличен мач направи Виолета Григорова с 23 точки и 7 борби, 13 вкара Мария Светославова, а всички 12 баскетболистки на Славия влязоха в игра.
14 за Шампион отбеляза Ванина Василева и 12 - Виктория Иванова.

Вторият мач от серията е на 11 април, като при победа Славия ще извоюва отново бронзовите медали.