Балкан взе реванш от Берое

(сн. balkan-basket.com)
10-01-2022 20:39 | BGbasket.com

Балкан записа пета поредна победа в Националната баскетболна лига. На свой терен в „Арена Ботевград“, тимът се наложи над Берое със 106:78, като така взе реванш за загубата от този съперник в Стара Загора в началото на сезона.

Домакините отново бяха без Трейвин Тибодо, докато втори пореден двубой за съперника им пропусна Александър Янев.

След тази среща „зелените“ са с баланс 9-3 като тази седмица им предстоят два мача с Макаби Хайфа в Балканската лига. Старозагорският тим е с 6-6, като в четвъртък приема Академик Пловдив в едно от българските дербита в регионалната надпревара.

Балкан започна много силно мача и се откъсна с 14:2, което принуди Бойко Миленков да вземе прекъсване по-малко от пет минути след началото. Берое обаче правеше доста грешки, а в комбинация с шестте тройки на домакините през първата четвърт, след края й те водеха 27:13.

Подемът в играта на баскетболистите на Небойша Видич продължи и през втория период, като преднината им достигна 23 точки. В края на частта обаче гостите намалиха част от пасива си и на почивката разликата отново бе 14 – 49:35.

След паузата играта бе доста по-равностойна. На няколко пъти тимът на Бойко Миленков се доближаваше на 9 точки, а преди заключителната четвърт Балкан водеше с 69:59.

В оставащото време обаче „зелените“ отново започнаха да трупат разлика и нямаха проблем да спечелят убедително. В последните минути пък и двамата треньори извадиха от игра основните си играчи и пуснаха младите момчета.

Дивон Уошингтън бе най-резултатен за успеха с 19 точки. Станимир Маринов вкара 18, с 16 и 7 борби е Димитър Димитров, Николай Грозев вкара 12, с 10 е Денислав Вутев.

За Берое Седариан Рейнс се отчете с 20 точки и 8 борби. Антон Кук записа 18 точки и 7 асистенции, а Обина Олека е с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби.