Черноморец мина като парен влак през Ямбол

30-10-2021 20:42 | BGbasket.com

Черноморец реагира много бързо на загубата в предния кръг на НБЛ и разгроми Ямбол на свой терен с лекота - 110:78.

В мача липсваше интрига още от първата част, завършила 31:9.

За 15 минути Черноморец вече имаше 50 вкарани точки, срещу едва 20 за гостите.

Бургазлии бяха без Константин Коев и Джамел Харис в срещата, но това не ги затрудни много.

Почивката дойде при 59:30, а след почивката разликата продължи да расте в полза на домакините.

Черноморец спечели и третия период убедително, след което вече свали малко темпото и гарда и Ямбол взе финалната четвъртина, когато вече отдавна всичко беше решено.

В последните две минути от мача отново Черноморец пусна в игра най-младите си играчи - Максим Чоков и Илиян Желязков.

Още един страхотен мач напарви Тони Троча с 21 точки, 15 борби и 4 асистенции.

Всички титуляри и двама от резервите на "акулите" записаха двуцифрен актив. 18 и 9 борби записа Уендел Люис, 17 и 6 асистенции - Тихомир Желев.

За Ямбол 21 и 11 борби реализира Кортни Алекзандър, 17 вкара Дарин Иванов.

Черноморец категорично превъзхождаше в подкошието и освен много точки взеха и много борби.