Две от две за Академик от първите гостувания в Балканската лига

14-10-2021 20:21 | BGbasket.com

Академик Пловдив стигна до обрат срещу Ибър в Рожае и си тръгва с успех - 78:68 - от Черна гора във втори мач за тима в Балканската лига.

Пловдивчани изиграха два мача за три дни от турнира - в Черна гора и в Косово, и се прибират с пълен актив у дома.

Ибър води почти през цялото време - цялото първо полувреме, което завърши при 37:33, и цялата трета четвърт. В нея домакините взеха и доста солиден аванс, но Академик успя да сътвори супер обрат в последния период.

В самото начало на четвъртата част пловдивчани изравниха, а след това и поведоха и не спряха да увеличават преднината си.

Пловдивчани поведоха в класирането на група Б с две победи от два мача.

В понеделник пловдивчани приемат Берое във втория кръг на НБЛ. Двубоят е и първо домакинство през новия сезон за пловдивчани.

Васил Бачев изигра страхотен мач с 23 точки за успеха на Академик. По 14 вкараха Николай Титков и Тони Гуджино, 10 отбеляза и Адриан Секулов и 8 - Николай Николов.