ЦСКА -2 се върна на победния път, Политехника срази и Балкан -2

(сн. ББЛ)
18-03-2023 00:12 | BGbasket.com

ЦСКА -2 и Политехника записаха победи в петъчните мачове от регион Запад на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в столичната зала „Триадица“.

ЦСКА -2 се върна на победния път след успех срещу Микс с 87:77 в първия мач за деня.

Армейците водеха почти през цялото време, като дръпнаха с двуцифрена разлика още след първата част – 32:20. Преднината им достигна 16 през втория период, като те задържаха водачеството си до последно, въпреки че на няколко пъти съперникът им се доближаваше само на 6-7 точки и почти до края имаше шанс за обрат. Ключова се оказа стрелбата от тройката, като „червените“ се разписаха 14 пъти от тази зона, докато Микс бе точен едва 6 пъти.

Георги Цеков бе най-резултатен за успеха с 24 точки (6 тройки). Александър Александров е с 16 точки и 8 борби, Константин Маргаритов има 14 точки (4 тройки), с 13 и 7 борби е Димитър Генов.

За опонента Павел Мангуров завърши с 21 точки и 7 борби. Павел Теофилов има 19 точки и 11 борби, а Никола Цветанов добави 15 точки и 7 борби.

Политехника постигна трета поредна победа срещу водещите отбори в региона. След успехите срещу ЦСКА -2 и Миньор 2015, баскетболистите на Ивайло Константинов сразиха и Балкан -2 със 78:65.

Тимът от Ботевград дръпна с 11 точки още през първата част, но след десет минути игра съперникът му намали за 19:24. Подемът в играта на Политехника продължи и на почивката отборът от София обърна за 45:39.

Балканци, които бяха без двама от лидерите си – Александър Гавалюгов и Илиян Пищиков, изпитваха сериозни трудности в нападение след паузата и след само 9 отбелязани точки в третата част, след края й изоставаха с 48:61. До края те на два пъти намаляваха до 7, но така и не успяха да стигнат до нов обрат.

Стефан Георгиев завърши с 22 точки за успеха. Омар Ел-Аюби има 16 точки и 11 борби, а с 13 точки и 9 борби е Ивайло Константинов.

За „зелените“ Кристиян Василев отбеляза 19 точки, 17 има Стефан Михайлов, с 11 е Николай Нецов, 10 има Велизар Георгиев.