Берое взе втора победа в Балканската лига

(сн. balkanleague.net)
27-10-2021 19:59 | BGbasket.com

Отборът на Берое постигна втора победа в група В на Балканската лига, надигравайки като гост в Черна гора тима на Ибър Рожае с 96:76. Така старозагорци вече са с актив 2-2, а черногорците допуснаха второ поражение от двата си мача, като интересното е, че първото бе от друг български състав – Академик Пловдив. Следващият двубой на Берое в Балканската лига е на 10-и ноември срещу ТФТ Скопие в Стара Загора, а на 7-и декември предстои и домакинството на Ибър.

Берое имаше превъзходство в борбите (28-23) и в стрелбата от игра (62.5%-51.8%), но направи по-малко асистенции (9-20) и повече грешки (15-13). Воденият от треньора Бойко Миленков тим започна по-уверено и със силни изяви на Дикуон Абръм взе солиден аванс, който бързо достигна 12 точки, а Ибър намали до 21:27 в края на първата част. Последва по-оспорвана втора четвърт, която гостите загубиха с 23:26, но Берое все пак удържа противника и след почивката успя да наложи волята си, като в последната част поддържаше комфортна преднина.

Антон Кук бе най-резултатен за българския тим с 21 точки, 2 борби и 2 асистенции, а с 19 точки, 3 борби и 3 асистенции завърши Дикуон Абръм. Седариан Рейнс и Обина Олека вкараха по 17 точки за успеха, добавяйки съответно 7 и 9 борби, а Александър Янев се отчете с 15 точки за успеха.

За Ибър Рожае най-полезен бе Василие Кнежевич с 18 точки и 5 борби.