Едно полувреме стигна на Рилски спортист в Плевен

07-12-2019 19:45 | BGbasket.com

Рилски спортист записа трудна победа в Националната баскетболна лига. Тимът се наложи над Спартак Плевен като гост със 109:91, след като навакса двуцифрена разлика през първото полувреме и изигра по-силно второ. В игра за домакините се завърна Константин Коев, докато извън групата за гостите бе Евгени Хаджирусев.

За втори пореден мач отборът от Самоков минава границата от 100 точки, като днес демонстрира изключително висока резултатност при стрелбата от игра (73% срещу 54% за съперника), откъдето до голяма степен дойде и разликата в срещата.

След този двубой Спартак е с баланс 2-8, а след седмица му предстои гостуване на Академик Бултекс 99. Рилски спортист е със седем победи и три поражения, като в следващия кръг приема Черноморец.

Двубоят започна кош за кош, но след осем поредни точки на Мартин Маринов, Спартак се откъсна напред с 20:13. В следващите минути тимът поддържаше крехък аванс, а след първата четвърт водеше с 30:27 след общо 17 точки на братя Маринови.

В началото на втория период преднината на баскетболистите на Александър Дяковски за първи път стана двуцифрена при 39:39. Рилски спортист обаче отвърна със серия от 10:0 и заличи пасива си, а малко след това и отново поведе. Последва размяна на кошове, а на почивката Спартак водеше с 52:48 след тройка със сирената на Константин Коев, която бе девета за тима му.

След паузата натискът на гостите се засили и три минути преди края на частта Тихомир Желев изведе тима си отново напред. Гостите увеличиха серията си до 13:0 и поведоха със 76:68, което бе най-голямата разлика в тяхна полза до момента.

Заключителната четвърт започна при 80:75 за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров. Подемът в играта им продължи и в средата на частта те дръпнаха с двуцифрен аванс при 90:80 след общо три поредни забивки на Джонсън и Зохоре. До края гостите продължиха да увеличават разликата и спечелиха убедително.

Зейвиър Джонсън бе най-резултатен за победителите с 23 точки и 9 борби. Йонас Зохоре отбеляза 22 точки, с 19 точки и 11 асистенции е Брандън Браун, Златин Георгиев вкара 17 точки, 13 има Тихомир Желев.

За Спартак над всички бе Димитър Маринчешки с 21 точки, 17 има Николай Маринов, с 16 е Константин Коев, а с 12 точки и 9 асистенции се отчете Мартин Маринов.