Дунав Русе триумфира с титлата при юношите U17

(сн. BGbasket.com)
04-06-2023 19:31 | BGbasket.com

Дунав Русе спечели титлата в Държавното първенство по баскетбол за юноши U17. В мача за златните медали днес тимът постигна драматична победа срещу БУБА Баскетбол със 76:71 на свой терен в Русе.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО

Домакините започната двубоя по-силно и след първите десет минути разполагаха с преднина при 25:17. Столичният тим изигра добра втора четвърт и успя да я спечели след 27:22, но Дунав Русе запази лидерската позиция с 3 точки аванс на почивката.

Двата състава си размениха по един период през второто полувреме, но баскетболистите на Николай Николов успяха да удържат натиска на противника и не му позволиха да стигне до равенство в края на мача.

Теодор Трифонов бе над всички за успеха с 33 точки, 23 борби и коефициент 41. Виктор Благословинов отбеляза 17, Антоан Виденов завърши с 10, 5 борби и 6 асистенции.

За БУБА Баскетбол най-резултетен бе Ивайло Груев с 25 точки, като овладя и 7 борби, дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби записа Иван Димитров, близо до двойни показатели остана и Александър Жилев - 8 точки и 10 борби.

По-рано днес бронзовите медали бяха спечелени от Балкан.