Берое Стара Загора е шампион на България след перфектен сезон

(сн. БФБ)
30-04-2023 19:54 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е шампион на България за жени за трета поредна година. Тимът победи Монтана 2003 като гост в третия мач от финалната серия с 83:72 и я затвори. Това бе победа №23 от 23 мача на тима в женската А група, а с тези от купата сезонът му в България става перфектен – 25 победи и два трофея. За Монтана 2003 това е трети пореден сребърен комплект медали от шампионата.

Отлични начални минути за домакините доведоха до 10:2 в тяхна полза, но съперникът бързо успя да изравни резултата. След оспорвана игра до края на първата част гостите поведоха с 24:21. След още игра кош за кош и обрати в резултата отборите останаха много близо един до друг, а на почивката Монтана имаше малка преднина при 44:40.

Темпото се запази и след подновяването на играта, като след нови смени на водачеството и малки разлики се стигна до едва точка преднина за старозагорки след 30 минути – 61:60. Берое Стара Загора не загуби водачеството до края, като в първата половина на заключителната част поддържаше крехкия си аванс, а след серия от 6:0 за първи път го направи двуцифрен и си осигури по-спокойни последни минути, както и титлата.

Радостина Христова записа 22 точки и 9 борби за победителките, по 20 вкараха Виолина Кочева (10 асистенции) и Сиара Ростън (10 борби), а с 11 точки приключи Жаклин Златанова.

За Монтана 2003 Анджелика Митрошанович записа 21 точки и 10 асистенции, 13 плюс 11 борби добави Шарийн Съдърланд, а с 12 точки се отчете Валерия Алексиева.