ЦСКА нанесе трета загуба на Рилски спортист

29-03-2023 21:03 | BGbasket.com

ЦСКА нанесе трето поражение на Рилски спортист в Националната баскетболна лига. „Армейците“ надделяха с 89:86 като гост в Арена Самоков.

До момента Рилски спортист запазва първата позиция в класирането с актив от 21 победи и 3 загуби. ЦСКА остава на трето място с баланс от 16:8.

Отборът от Самоков беше без втория си помощник треньор Васил Христов, докато в игра не се появи Крис Минков, поради здравословни проблеми.

ЦСКА влезе по-силно в срещата и бързи три коша на Зейн Ноус изведе тима напред в резултата за 6:0. Три минути след началото на двубоя Рилски спортист изравни, но гостите отново взеха инициативата, за да си запазят водачеството. До края на периода баскетболистите на Росен Барчовски успяха да направят нова серия, която им осигури двуцифрен аванс – 26:12.

Постепенно през вторите десет минути Рилски спортист започна да стопява изоставането си. Многото грешки от страна на ЦСКА дадоха шанс на домакините на правят серия от 8:0. Силни включвания на Мирослав Васов и Йордан Минчев заличиха почти напълно разликата и на почивката „рилецо“ се доближи до противника при 41:43.

След подновяването на играта последва нова серия от столичния тим от 10:0. Точни стрелби на Александър Янев и Йордан Минчев върнаха разликата на 3 точки. Последва ново предимство за баскетболистите на Росен Барчовски, а преди заключителната четвърт разполагаха с 6 точки аванс – 68:62.

Четвърто точно попадение от тройката в мача за Еван Бати и два коша на Йордан Минчев позволиха на тима си да стигне до обрат в първите минути на последната част. ЦСКА успя да си върне лидерската позиция и я запази до последната минута, когато „рилецо“ се доближи отново при 81:83. Столичният тим си осигури аванс от 4 точки, когато едва 6.4 секунди преди края, Таменанг Чо извърши лично нарушение от тройката срещу Чавдар Костов. Капитанът на рилецо бе точен и при трите наказателни удара. Бързо нарушение прати на линия и Драган Зекович, който не трепна, а точно преди сирената пропуск на Йордан Минчев не даде шанс на Рилски спортист да вкара мача в продължение.

Брандън Йънг бе най-резултатен за успеха на ЦСКА с 20 точки и добави 6 асистенции на сметката си. Мартин Сотиров завърши с 14, по 12 отбелязаха Таменанг Чо (7 борби), Зейн Ноус и Драган Зекович.

За Рилски спортист Йордан Минчев финишира срещата с 20 точки и 6 борби, 19 добави Чавдар Костов, с 14 е Еван Бати, Александър Янев записа 10 точки.