Победа за Чавдар Троян за край на редовния сезон в регион Център

(сн. ББЛ)
25-03-2023 17:38 | BGbasket.com

Чавдар записа победа в последния мач от редовния сезон в регион Център. В среща, изиграна в Троян, тимът надви Чардафон с 96:64.

Само за две минути и половина баскетболистите на Лъчезар Диков дръпнаха с 13 точки разлика, като след първата част преднината им бе именно толкова – 27:14. През втория период двата тима играха на приливи и отливи, но домакините поддържаха солиден аванс и на почивката бяха напред с 51:37.

Те отново взеха инициативата след паузата и след много силно второ полувреме, спечелиха още по-убедително.

Красимир Маринчевски бе над всички за победителите с 25 точки и 18 борби. Камен Пенчев се отчете с 19 точки и 10 асистенции, Радослав Кочев има 16 точки и 7 борби, Мариян Хубанов е с 13 точки, 10 има Георги Бойнов.

За отбора от Габрово Боримир Алексиев завърши със 17 точки и 9 борби, Цветан Тодоров има 15 точки, а с 13 е Калоян Колчев.