Балкан -2 не даде шанс на Волтрон, Гавазов със 7 тройки

(сн. ББЛ)
20-03-2023 21:36 | BGbasket.com

Балкан -2 се върна на победния път в регион Запад  на ББЛ А група след успех срещу последния в класирането и без победа до момента тим на Волтрон с 98:68. Срещата се изигра в зала „Триадица“ в София, като гостите доминираха по почти всички показатели и вкараха двойно повече тройки – 14, 7 от които на Михаил Гавазов.

Двубоят започна много оспорвано, но в края на първата част баскетболистите на Мирослав Ралчев направиха силна серия и се откъснаха с 36:22. Срещата продължи сравнително равностойно, като на почивката те бяха напред с 55:33 след 22 точки на Михаил Гавазов.

След паузата балканци увеличиха още преднината си и до края поддържаха комфортна разлика от 25-30 точки.

Най-резултатен за успеха бе именно Михаил Гавазов с 27 точки за по-малко от 17 минути на паркета. Стефан Михайлов се отчете с 15 точки. Иво Корестилов е с 13 и 9 борби, а Хрисимир Маринов добави 12.

За столичния тим Стоян Кайнаров бе над всички с 25 точки и 9 борби. Борис Войков е с 14 точки и 8 борби, а 12 точки вкара Васил Костов.