Видабаскет спря серията на Дунав

(сн. ББЛ)
19-03-2023 16:39 | BGbasket.com

Видабаскет спря успешната серия на Дунав, побеждавайки го със 72:58 в среща от регион Център на ББЛ А група, изиграна в Горна Оряховица.

Въпреки поражението обаче, Дунав остава лидер с баланс 9-3, на победа пред състава на Николай Колев. Мачът бе последен и за двата тима от редовния сезон.

Двубоят започна с много пропуски и от двете страни, като никой не успя да вземе по-сериозно предимство и след десет минути игра русенци водеха с 16:13. Авансът им достигна 7 през втория период, но след силна серия, на почивката съперникът обърна за 38:34.

Видабаскет стартира второто полувреме с 13 безответни точки и след само 5 от опонента си в тази част, преди последната част бе напред с 56:39. Разликата стана и 24 през заключителната четвърт и въпреки че баскетболистите на Руслан Русев стопиха част от пасива си, той вече бе твърде голям за обрат.

Най-резултатен за победителите бе игралият без смяна Никола Емилов с 21 точки (7 борби). Калоян Димитров завърши със 17 точки и 8 борби, а 15 точки и 12 борби има Юлиян Цветанов.

За Дунав Иван Димитров записа 11 точки, с 10 е Асен Нейков.