Неповторим! Везенков изпрати Олимпиакос в плейофите с победен кош

16-03-2023 22:19 | BGbasket.com

Александър Везенков направи пореден фантастичен мач, като донесе победата с кош в края на мача на Олимпиакос срещу Жалгирис - 74:72.

Победата направи Олимпиакос и първия тим този сезон, осигурил си мястото в плейофите на Евролигата.

Везенков вкара не само победния кош, но бе и перфектен - 9/9 за две точки в мача. Той завърши с 25 общо, плюс 8 борби за 30 минути.

Българският национал се нуждаеше от 19 точки преди мача, за да стигне до кота 2000 точки в Евролигата, и успя да покори този връх! Той е и най-младият играч, достигнал общ коефициент 2500 в историята на Евролигата.

През цялото първо полувреме нито един от двата отбора не успя да вземе предимство, като разликата не минаваше 5 точки. Едва с последния кош във 20-те минути Олимпиакос поведе с 40:34.

Второто полувреме очаквано донесе гръцки натиск и след силна серия Олимпиакос се откъсна напред с двуцифрен аванс.

Жалгирис отговори в последния период с ответна серия, а в самия край стигна до равенството 69:69.

Олимпиакос допусна и пълен обрат, в който литовците поведоха с 2 точки, преди два наказателни удара на Шакил МакКисик и уникалния кош на Везенков да донесат успеха.

МакКисик вкара 18 за Олимпиакос, а за Жалгирис със същия актив завърши Роландс Шмитс.

До края на редовния сезон има още 5 кръга, но Олимпиакос с актив 21-8 е вече сигурен в Топ 8.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос