Людмил Хаджисотиров: Много неща отидоха в грешната посока в този мач

16-03-2023 00:06 | nbl.basketball.bg

Старши треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров коментира второто поражения на тима си в среща от НБЛ. Отборът от Самоков отстъпи на Черноморец със 72:87, а ето какво коментира наставникът след двубоя:

„Започнахме нормално срещата, като имахме проблем в организацията с оглед на това, че сме с един гард. Направихме добра серия, с която поведохме 41- 32 и след това много просто, с глупави грешки, позволихме противникът да ни направи серия от 15-5, с която да завърши втората част и реално да ни поведе в края на полувремето. Оттам в третата и четвъртата част имахме проблем в организацията в нападение и затова вкарахме 11 точки в третата, и 15 в четвъртата. Плюс са ни взели 19 борби в нападение! Когато другият отбор ти вземе 19 борби в нападение, second chance points, е много трудно да победиш. Двама състезатели са ни вкарали 50 точки - Георги Боянов и Тъкър. Оттам можем още много други неща да говорим. От борбите в нападение имат 20 точки, 26 точки на бърза атака, защото правихме грешки като асистенции, давахме им топката в ръцете. Много неща отидоха в грешната посока в този мач. Със сигурност обаче можете да очаквате друго лице от Рилски спортист в първия мач от турнира за Купата на България следващата седмица“.

Капитанът на тима Чавдар Костов добави: „Срещата я изгубихме в защитата. Със сигурност днес не бяхме особено концентрирани. Взимаха ни предимство на всяко тяхно нападение, а мисля че загубихме с доста и борбата. Взеха ни голям брой борби в нападение, след което имаха втори шанс да вкарат. Отбелязаха доста тройки, ние пък изпуснахме в много ситуации и оттам разликата стана такава. Със сигурност обаче на Купата ще се опитаме да направим така, че Рилски спортист да изглежда по различен начин“.

Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Людмил Хаджисотиров, Чавдар Костов