Милуоки Бъкс продължава напред към плейофите

15-03-2023 10:16 | BGbasket.com

Милуоки постигна 50-ия си успех за сезона, след като спечели гостуването си на Финикс Сънс със 116:104 в среща от Националната баскетболна асоциация. Бъкс е първият отбор, който достига тази граница от победи, с което си осигури и място в плейофите.

Янис Андетокумбо се отчете с 36 точки, 11 борби и 8 асистенции. Бъкс спечели 20 от последните си 22 мача, включително серия от 15 победи през този период, докато Финикс загубиха три последователни мача.

"Слънцата" успяха да стопят пасив от 48:57 на полувремето, за да поведат в четвъртата четвърт, но Бъкс остана стабилен, а чадър на Андетокумбо при опит за две точки на Девин Буукър беше сред един от най-важните моменти за тима в мача.

Центърът на Бъкс Брук Лопес добави 21 точки с 10 борби, докато Джру Холидей завърши срещата с с 12 точки, 6 борби и 5 асистенции. Буукър бе най-резултатен с 30 точки за тима на Финикс, който все още е без Кевин Дюрант заради контузия в глезена. Крис Пол добави 11 точки и 8 асистенции.