Миньор 2015 с лекота се класира в Топ 4 за Купата на ББЛ

(сн. ББЛ)
12-03-2023 13:46 | BGbasket.com

Миньор 2015 е първият отбор, който се класира за Финалната четворка в турнира за Купата на ББЛ през този сезон. На старта на четвъртфиналите в зала "Иван Симеонов" в Пазарджик тимът надви убедително Пловдив Мамбас с 87:64. Победителите бяха водени от Милен Дудев заради наказанието на своя треньор Георги Младенов.

Отборът от Перник имаше леко предимство в началните минути на срещата, но без да успее да дръпне с повече от 5 точки и след първата част авансът му бе минимален - 20:19. Миньор обаче започна да има все по-осезаемо предимство в подкошието през втория период и започна да трупа разлика, като на почивката се откъсна с 48:33 след 17 точки на Георги Бързаков.

Пловдив Мамбас така и не намираше противодействие на играта на съперника си и след само 9 вкарани точки в третата част, преди последните десет минути вече изоставаше с 42:73. Тимът все пак спечели заключителната четвърт, но без това вече да може с нещо да промени крайния изход на мача.

Георги Бързаков завърши с 25 точки и 10 борби за победителите. Георги Дамянов отбеляза 14 точки, с 13 и 8 борби е Христо Гатев, а по 10 точки добавиха Константин Паисиев (10 борби) и Боян Тенев.

За съперника Златомир Дончев вкара 13 точки, Хайдар Баракат е с 11.