Берое удари Ямбол у дома за победа №11

11-03-2023 21:17 | BGbasket.com

Берое записа трета поредна и общо 11-а победа за сезона в НБЛ. Като домакин тимът надви Ямбол с резултат 102:86 след много силни втора и трета четвърт. Така балансът на победи и загуби за старозагорци се изравни. Ямболии, за които след три месеца в игра се завърна Павел Маринов, пък претърпяха трето поредно поражение и към момента са с актив 7-15. В следващия, междинен кръг, Берое гостува на Спартак Плевен, а Ямбол посреща Академик Пловдив.

Мачът започна отлично за гостите от Ямбол, които водиха през цялата първа четвърт и тя приключи в тяхна полза при 22:19. Те останаха напред до средата на втория период, когато съперникът ги настигна, а след няколко смени на водачеството и затвори полувремето с малка преднина при 47:43.

До средата на третия период разликата в полза на Берое стана двуцифрена, а тимът остана напред в резултата и си осигури комфортен аванс преди последната част, започнала при 79:66. Темпото се запази до края на срещата, като успешното нападение на домакините доведе до трицифрен точков актив за тях, както и убедителна победа.

Келси Барлоу записа 23 точки, 8 борби и 5 асистенции за победителите, 20 точки и 6 борби добави Александър Тодорович, а с 16 точки се включи Дариъс Хол. В дебюта си за тима Данджел Пюрифой завърши с 14 точки и 5 борби за 26 минути на терена.

За Ямбол Трей Сампсън регистрира 20 точки и 7 борби, а по 16 отбелязаха Иван Лилов, Доминик Кристиано и Георги Герганов (8 асистенции).