Берое Стара Загора вкара 117 за четвърти пореден финал на Купата

(сн. БФБ)
11-03-2023 17:10 | BGbasket.com

Берое Стара Загора ще защитава трофея си в турнира за Купата на България при жените. Тимът очаквано се наложи без проблеми над Локомотив София, печелейки втората полуфинална среща в зала "Общинска" със 117:41. Още в първата част домакините си осигуриха солиден аванс, като до края доминираха осезаемо срещу младия си съперник. В игра след контузия за Берое се завърна Яна Карамфилова.

Финалът е четвърти пореден в турнира за баскетболистките на Таня Гатева, които спечелиха Купата през последните три години. В спор за първото място в неделя отборът ще се изправи срещу Рилски спортист.

Берое влезе в срещата нахъсано и взе инициативата от самото начало. Локомотив успя да поддържа близка дистанция до противника в първите минути след добри изяви на Гергана Цекова и Магдалена Георгиева за 5:7. Още в средата на частта разликата вече бе двуцифрена, а след края й домакините дръпнаха с 34:18.

Само в рамките на минута от началото на втората четвърт преднината на тима от Стара Загора вече бе 20 точки. Локомотив не намери решение на високия интензитет на игра на съперника, като успеваемостта му в нападение започна постепенно да спада. До почивката домакините вече разполагаха със солидна преднина при 67:29, която продължи да расте и през второто полувреме.

Столичният тим реализира едва 12 точки след почивката - 4 през третата и 8 през последната част, като до края на практика мачът се доиграваше.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха с 30 точки. Радостина Христова има 16, с 13 е Евгения Нацкина, 12 има Цветомира Шаренкапова-Наумова, а 10 и 8 асистенции записа Виолина Кочева, като никоя баскетболистка не на тима не игра повече от 23 минути.

За Локомотив Мина Василева завърши с 10 точки, 9 има Гергана Цекова.