Сензация в ББЛ! Шестима от Енигма нанесоха първа загуба на Миньор 2015

(сн. ББЛ)
07-02-2023 23:27 | BGbasket.com

Енигма Фойерверк поднесе изненадата на кръга в регион Запад на ББЛ А група. Макар и само с шестима баскетболисти в игра, тимът нанесе първа загуба за сезона на лидера Миньор 2015, побеждавайки го със 72:59 тази вечер в столичната зала „Триадица“.

Успехът бе седми за баскетболистите на Кирил Райков, които имат и девет загуби, докато днешният им опонент остава на първото място в класирането, но вече с баланс 14-1.

Мачът започна с много пропуски и от двата тима, като никой не взе сериозно предимство и след десет минути игра резултатът бе 14:14. Резултатността се вдигна през втория период, като баскетболистите на Георги Младенов имаха леко предимство. Те обаче не успяха да поведат с повече от 6 точки и преди почивката съперникът им възстанови равенството, този път при 35:35.

Гостите отново излязоха напред след подновяването на играта. Последва обаче срив в играта им, като близо седем минути те нямаха кош. Енигма се възползва и вкара 18 безответни точки, като преди решителната четвърт дръпна с 60:47. До края играта бе сравнително равностойна, като отборът от Перник така и не застраши сериозно преднината на домакините и загуби.

Играещият треньор на победителите Кирил Райков бе в основата на успеха за своя тим с 30 точки и 11 борби. По 12 точки реализираха Любен Пасков (12 борби) и Тодор Захариев. Силно се включи и Иво Славчев с 8 точки и 13 борби, а Любомир Орешаров също бе сред най-добрите за тима си под коша с 11 овладени топки.

За Миньор 2015, за който не игра един от лидерите на тима Милен Дудев, най-резултатен с 16 точки бе Боян Тенев, с 11 е Николай Иванов.