Дунав Русе с убедителна победа в Горна Оряховица

(сн. ББЛ)
05-02-2023 17:47 | BGbasket.com

Дунав Русе спечели единствения мач в регион Център на ББЛ А група, изигран днес. В зала „Никола Петров“ тимът се наложи над домакина Локомотив Горна Оряховица с 96:58 и остава лидер във временното класиране.

Баскетболистите на Руслан Русев започнаха много силно срещата и още след десет минути игра се откъснаха с 29:8. Те поддържаха разлика от около 20 точки през втория период, но на почивката съперникът им намали за 28:40.

Резултатността се вдигна значително след паузата, но Дунав отново започна да увеличава аванса си и последната четвърт започна при 74:51 в негова полза. Локомотив отбеляза едва 7 точки в оставащото време и русенци направиха успеха си още по-изразителен. Победителите вкараха 13 тройки срещу едва 4, като имаха и сериозно предимство в подкошието.

Теодор Трифонов завърши с 29 точки и 12 борби за победителите, а дабъл-дабъл направи и Стоян Ганев – 23 точки и 14 борби. Иван Живков се отчете с 14 точки.

За Локомотив Фурууа Брендакс има 11 точки и 8 борби, а с 10 точки и 7 борби е Тони Прокопиев.