Трудна победа за Монтана 2003 в Самоков

(сн. chervenkarton.com)
29-01-2023 17:20 | BGbasket.com

Монтана 2003 постигна труден успех при гостуването си на Рилски спортист в мач от Първа тройка при жените, но все пак се наложи с 69:62.

Гостите бяха на път да профукат преднина от 17 точки на почивката, но издържаха натиска на младия си опонент.

Рилски водеше през повечето от първата част, но в нейния край Монтана успя да излезе напред. Момичетата на Ники Господинов изиграха силна втора четвърт, където дръпнаха по-сериозно и се оттеглиха на паузата при 43:26.

Рилски възстанови малко след подновяването на играта, но отново Монтана си върна добър аванс от 16. Домакините опитаха последен щурм в заключителния период, като се доближиха само на 4-5 точки от съперника, но така и не стигнаха до обрат.

Ширийн Съдърланд завърши с 25 точки и 16 борби, като вкара и последните пет точки в мача за своите. 21 добави Анджелика Митрашинович, а 11 - Габриела Николова.

23 за Рилски вкара Радина Илиева и 21 - Моника Борисова, но лидерът на тима Вероника Джикова не игра в мача.