Локо София пропиля 16 преднина и загуби в Пловдив

(Академик Пловдив, сн. BGbasket.com)
28-01-2023 16:19 | BGbasket.com

Академик Пловдив взе първата си победа в А група-жени след драматичен успех над Локомотив София с 68:66.
Локомотив пропиля преднина от 16 точки от първото полувреме, а в края не успя да направи атака за равенство или победа.

Двубоят мина през няколко смени на водачеството и равенства, като гостите от София имаха предимство в по-големи периоди.

Макар че игра основно с пет състезателки, Академик навакса изоставане от първото полувреме през вторите 20 минути. В края на втората четвърт Локомотив водеше със 16 точки, а почивката дойде при разлика от 10 - 43:33.

В третия период обаче столичанки вкараха само 10 точки общо, което позволи на домакините да изравнят резултата до 53:53 и всичко да се реши в последния период. В него Академик завърши серия от 13-0 и се откъсна напред. Локо София възстанови и дори поведе с точка с под 2 минути до сирената, но повече не успя да се разпише, а Анастасия Калева донесе успеха на Академик с кош и фаул.

Тя бе и най-резултатна за победата със 17 точки, Златка Кьосева вкара 16, Анна Минкова - 15.

За Локомотив Магдалена Георгиева отбеляза 21, а Мина Василева 14. Гостите изпълниха и едва три наказателни удара, срещу 17 за противника, но 10-те им тройки не стигнаха за първа победа в тройката.