Шампион 2006 наказа грешките на Локомотив София във Втората тройка

(сн. BGbasket.com)
20-01-2023 17:00 | BGbasket.com

Отборът на Шампион 2006 записа втората си победа във втория етап на женската А група. В среща от третия кръг на Втората тройка тимът на Лъчеза Коцев постигна убедителен успех над Локомотив София със 78:43 в столичната зала "Триадица". Баскетболистките на Лилия Георгиева направиха 29 грешки за целия мач, които бяха и основната причина за голямата разлика в резултата.

Така Шампион 2006 продължава да заема първото място в класирането с баланс от 2-0, докато Локомотив остава на третата позиция с актив от 0-1. Между тях се нарежда Академик Пловдив, който също е с 0-1 след поражението си от Шампион 2006 с 47:80.

Първата четвърт премина изцяло под контрола на Шампион 2006. Възпитаничките на Лъчезар Коцев достигнаха до първата двуцифрена преднина в мача при 6:15 в своя полза, като в крайна сметка затвориха откриващия период с аванс от девет точки при 11:20. Тимът достигна до тази преднина, благодарение на своя капитан Виктория Иванова, която отбеляза цели 16 от общо 20-те точки на тима си. Ротацията на символичните гости обаче се намали с един човек, тъй като Александра Тодорова получи контузия.

Тимът на Локомотив продължаваше да допуска грешки в офанзивен план, които бяха наказвани от техния съперник - 16:31 в полза на Шампион 2006 в средата на втората част. Виктория Иванова пък продължаваше да изнася лекция на терена и с 22-рата си точка в мача увеличи разликата до 18 при 16:34. Нападенията на Локомотив бяха твърде разпилени и отборът допусна сериозен брой грешки през първото полувреме, което приключи при аванс от 22 точки в полза на Шампион 2006 - 20:42.

Почти нищо не се промени на терена след 15-минутната пауза. Шампион 2006 отбеляза девет поредни точки на старта на третата четвърт, за да си проправи път към преднина от над 30 точки, като по този начин направи остатъка от мача протоколен.

Виктория Иванова бе над всички в срещата и завърши с 32 точки, 9 борби, 4 откраднати топки и коефициент 42. Елена Драгоева добави 16 точки и 4 асистенции, с 11 и 4 асистенции остана Валентина Веселинова.

За Локомотив София най-резултатна бе Мина Василева с 14 точки, като овладя и 7 борби, с 12 точки и 6 борби се отчете Магдалена Георгиева.