Чикаго надигра Детройт в Париж, Бостън с драматична победа след продължение

20-01-2023 10:13 | BGbasket.com

Чикаго успя да надиграе Детройт със 126:108 в мач от редовния сезон. Срещата се проведе в Париж и с този успех тимът записа своята 21-ва победа през 2022/2023.

Булс демонстрира по-точна стрелба от игра – 54.3% срещу 40.2% за Детройт. Освен това, „биковете“ завършиха с повече откраднати топки – 11 срещу 7 отнети топки за съперника.

Зак Лавин се отчете с 30 точки и 5 борби за Чикаго. ДеМар ДеРоузън добави 26, 9 борби и 5 асистенции. Никола Вучевич финишира с 16 точки, 15 борби и 6 асистенции.

Боян Богданович бе най-резултатен за Детройт с 25 точки и 5 борби. Хамиду Диало се разписа със 17. С по 16 точки останаха Садик Бей и Джейдън Айви, като първият овладя и 9 борби.

Джейсън Тейтъм реализира 34 точки и овладя 19 борби за победата на Бостън Селтикс над Голдън Стейт Уориърс със 121:118 след продължение като домакин в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Успехът бе осми пореден за Селтикс.

Ал Харфорд добави 20 точки и 10 борби за Бостън, чийто тим отбеляза 15 срещу 12 точки за гостите в продължението. Маркъс Смарт се отчете с 18 точки, а Джейлън Браун вкара 16 за домакините. Стеф Къри завърши с 29 точки и 7 асистенции за Голсън Стейт, а Клей Томпсън и Джордан Пул добавиха по 24.

Браун, който се завърна в игра за Бостън след като пропусна последните три мача, реализира тройка за 106:106 при оставащи 18.1 секунди от четвъртата част, а Къри пропусна при стрелбата си от дистанция в последвалата атака за Уориърс.