Ембийд поведе Филаделфия до победа, Булс удари Голдън Стейт

16-01-2023 14:17 | BGbasket.com

Джоел Ембийд вкара 35 точки и взе 11 борби, а Джеймс Хардън добави 24 точки с 13 асистенциии за тима на Филаделфия при драматичен успех със 113:112 над Лос Анджелис Лейкърс.

ЛеБрон Джеймс вкара 35 точки с 10 асистенции за Лейкърс, докато достигаше марката от 38 000 точки в кариерата му с кош от първата четвърт. Джеймс е един от двамата играчи с подобно постижение, като той се приближава към Карим Абдул-Джабар, който е лидер по този показател с 38 387 точки.

Ръсел Уестбрук отбеляза 20 точки с 14 борби и 11 асистенции за Лейкърс в неговия четвърти трипъл-дабъл през кампанията.

Никола Вукчевич записа 43 точки, с което изравни върховото си постижение в кариерата му, за да изведе домакина Чикаго Булс до победа над Голдън Стейт със 132:118

Така Булс прекрати негативна серия от 11 загуби от актуалния шампион.

Зак ЛаВийн подкрепи Вучевич с 27 точки, 9 борби и 6 асистенции. Клей Томпсън бе най-резултатен за Голдън Стейт с 26 точки, а Стеф Къри добави дабъл-дабъл с 20 точки и 10 борби.