50 точки на Лилард на стигнаха на Портланд, пореден трипъл-дабъл за Дончич

13-01-2023 10:31 | BGbasket.com

Деймиън Лилард вкара 50 точки, но това се оказа недостатъчно за тима на Портланд Трейл Блейзърс, който допусна домакинска загуба със 113:119 от Кливланд Кавалиърс в мач от поредния кръг на Националната баскетболна асоциация.

Лилард реализира при 16 от 28 опита за стрелба, но не успя да помогна на тима си да избегне петото поредно поражение, което е и десето в последните 13 мача на тима. Причина за това се оказа и скромната помощ, която му оказаха съотборниците му, едва трима от които завършиха с двуцифрен точков актив. Джеръми Грант вкара 22 точки, Анфърни Саймънс прибави 15, а босненският центът Юсуф Нуркич остана с 12 точки и 12 борби.

В същото време нападението на Кливланд се оказа много по-балансирано и това помогна на гостите да осъществят обрат в края на мача, въпреки че в един момент от него губеха с 14 точки.

Донован Мичъл вкара 26 точки за победителите, 24 прибави Джарет Алън, като хвана и 10 борби, а плеймейкърът Дариъс Гарланд завърши с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 10 асистенции. Завръщане в игра след повече от година лечение на контузия в коляното пък направи испанският гард Рики Рубио, който се отчете с девет точки от пейката за десет минути на терена.

Лука Дончич записа десетия си "трипъл-дабъл" за сезона при победата на Далас Маверикс със 119:115 над Лос Анджелис Лейкърс след две продължения.

Словенецът постигна статистика от 35 точки, 14 борби и 13 асистенции, като прекара на терена рекордните в кариерата си 52 минути и 44 секунди. С 24 точки и 14 борби за Далас завърши центърън Кришчън Ууд, а Тим Хардауей-младши остана с 22 точки за победителите.

За домакините от Лейкърс, които загубиха за четвърти пореден път от този съперник, най-резултатен с 28 точки от пейката бе Ръсел Уестбрук.

ЛеБрон Джеймс пък флиртува с "трипъл-дабъла", оставайки с 24 точки, 16 борби и 9 асистенции. Това обаче също не помогна на "езерняците" да избегнат втората си поредна загуба, която ги оставя на 13-о място в класирането на Западната конференция на НБА с 19 успеха и 23 поражения.

Тагове: НБА, Портланд Трейл Блейзърс, Кливланд Кавалиърс, Далас Маверикс, Лос Анджелис Лейкърс