Монтана 2003 завърши с категорична победа първия етап в Адриатическата лига

(сн. chervenkarton.com, архив)
21-12-2022 19:48 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши с победа участието си в първия етап от Адриатическата лига. В последния си мач тимът надви у дома босненския РМУ Бановичи със 118:76, след като водеше почти през цялото време.

Българският тим завършва втори в група А със 7 победи и 3 загуби. Напред се класират първите четири отбора от всяка от двете групи, като те ще формират т.нар Суперлига. Окончателният им списък ще стане ясен след изиграването на всички срещи. Най-добрите четири след това пък ще продължат към Финалната четворка.

Баскетболистките на Николай Господинов изиграха много резултатно първо полувреме. Макар да изоставаха в началото на мача, те направиха обрат в средата на частта и след десет минути игра водеха с 30:22. Домакините доминираха осезамо в подкошието и имаха много висока успеваемост при стрелбата, като на почивката се откъснаха с 60:39.

Монтана 2003 стартира второто полувреме със серия от 11:0, а след като премина границата от 30 отбелязани точки и в третата четвърт, след края й бе напред с 94:60. Разликата продължи да расте и в оставащото време, като българският тим спечели още по-убедително.

Валерия Алексиева бе най-резултатна за победителите с 23 точки. Дабъл-дабъл направиха Александра Петрова (20 точки и 10 борби) и Моник Рийд (18 точки и 12 борби), Анджелика Митрашинович е със 17 точки и 9 асистенции, а Алекса Харт добави 14 точки.

За босненския тим Алия Дънъм реализира 21 точки, 19 има Айла Иканович. Милица Драгичевич се отчете със 17.