Берое Стара Загора загуби последния си мач от Еврокъп

(сн. fiba.com)
15-12-2022 23:10 | BGbasket.com

Българският представител в женския Еврокъп Берое Стара Загора приключи участието си в турнира със загуба. Старозагорки отстъпиха на Елицур Рамла като гости със 77:108 в шестата си среща от груповата фаза. Тимът приключва на четвърто място в група В с победа и пет поражения, а това означава и край на турнира за него.

Отлична първа част на домакините ги изстреля далеч напред в резултата за 29:12. Берое успя да заиграе по-добре и през следващите два периода стоеше доста равностойно срещу съперника си. Последната част обаче отново бе в полза на Елицур Рамла, който направи победата си категорична.

За българския тим Радостина Димитрова записа 20 точки и 4 асистенции, 18 плюс 5 борби добави Теодора Динева, а с 13 точки се включи Гергана Иванова.

За победителите Шакира Остин бе над всички с 32 точки и 16 борби.