Везенков отново най-добър при разгром над лидера в Евролигата

13-12-2022 22:20 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос победиха категорично лидера във временното класиране на Евролигата Фенербахче с 94:67. Като домакин гръцкият тим доминираше от началото на срещата и записа победа №9 в актива си, като до момента има и 4 загуби. Днешният му съперник продължава да е първи във временното класиране с 10-3. В следващия кръг Олимпиакос гостува на АСВЕЛ Вильорбан, а Фенербахче посреща Монако.

Олимпиакос започна мача много силно и натисна сериозно съперника си през първата част, като вкара цели 31 точки и натрупа 20 преднина. Тимът продължи да доминира до почивката, когато доближи аванса си до 30 точки при 58:31. През второто полувреме отборите си размених по една част, спечелена с 20:16, за да се запази статуквото при крайния резултат.

Везенков бе най-силен за победителите с 21 точки (6/7 за две и 3/5 за три точки), като добави и 4 борби. Янулис Ларенцакис и Алек Петерс добавиха по 12 точки.

За Фенербахче Карсен Едуардс регистрира 13 точки.