Левски мина през Берое за четвърта поредна победа

03-12-2022 21:02 | BGbasket.com

Левски записа четвърти пореден успех в НБЛ, след като се наложи убедително над Берое с резултат 104:74 като домакин в зала „Триадица“ в София. С днешния си успех „сините“ излязоха четвърти в класирането с актив 4-3, а старозагорци са с 3-5 в средата му. Следващият мач на Левски е като гост на Академик Пловдив, а Берое почива в деветия кръг.

Малко по малко Левски наложи темпото си през първата част и започна да трупа преднина. След 10 минути резултатът беше 25:18, а разликата продължи да се увеличава до почивката, за да стигне и до 20 точки. След едно полувреме резултатът беше 56:38.

Домакините продължиха да контролират събитията на терена и след почивката, като разликата стигна цели 30 точки и мачът бе решен далеч преди края му. Спокойни последни десет минути запазиха комфортния аванс на домакините и те без проблеми спечелиха.

Всички в състава на победителите влязоха в игра и шестима от тях завършиха с двуцифрен актив. Алан Арнет записа 23 точки и 5 борби, а по 16 точки – Лъчезар Димитров (5 асистенции) и Джон Флорвиъс (7 борби).

Левски спечели категорично борбата под коша – 46-28, имаше повече асистенции и по-силна стрелба в срещата, което доведе до голямата разлика в края.

За Берое Корнилиъс Хъдсън регистрира 15 точки и 6 борби, а 13 вкара Дариъс Хол.