Кош със сирената спаси Портланд, Стеф Къри избухна срещу Сакраменто

09-11-2022 10:43 | BGbasket.com

Портланд се наложи над Маями със 110:107 благодарение на тройка от ъгъла на Джош Харт. Изстрелът на Харт беше в мига, когато финалната сирена прозвучаваше за край на мача.

Хийт могат само да съжаляват за тази загуба, след като през второто полувреме имаха периоди, в които водеха с 15 точки. Анфърни Саймънс вкара 25 точки за Портланд, Джерами Грант завърши с 23 , а Лилард остана с 19 точки и 6 асистенции.

Центърът на Маями Джими Бътлър, който се завърна след контузия на хълбока, приключи срещата с 16 точки, 4 борби, 7 асистенции и 6 откраднати топки. В края на двубоя Хийт разполагаха със седем състезатели в статистиката с двуцифрен актив, като Бам Адебайо също приключи с 16.

Шампионът Голдън Стейт сложи край на серията от пет поредни поражения в НБА, надделявайки над Сакраменто със 116:113.

Стеф Къри взе нещата в свои ръце и избухна с 47 точки, а 14 от тях си ги запази за заключителните минути, когато помогна за серията от 24:13. В тази поредица беше и тройка, която вкара за 110:107, 1:24 минути преди края на срещата. Андрю Уигинс, който също наниза два пъти от тройката във финалните минути, подкрепи усилията на Къри с 25 точки, докато Клей Томпсън и Дреймънд Грийн приключиха мача съответно с 16 и 11 точки.

Де′Аарън Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 28 точки и вкара 10 от 12 опита от наказателната линия. Домантас Сабонис добави 19 точки и взе 14 борби. Макар като резерва, Малик Монк влезе на терена и изригна с 24 точки за Кингс.