ЦСКА с победа за Купата на Ямбол

(сн. facebook.com/cskasofiabasket)
29-09-2022 19:59 | BGbasket.com

ЦСКА ще играе на финал на турнира за Купата на Ямбол след победа срещу Берое с 94:79.

В началото на срещата двата тима си размениха по няколко точки, като не се очерта изявен лидер. След силна серия на „червените“, в седмата минута отборът вече разполагаше с 8 точки аванс. Разликата продължи да варира и в края на периода ЦСКА поведе с 25:17.

Първият отбелязан кош във втората четвърт бе за тима на „червените“, но Берое се мобилизира и направи серия от 10:0, с което изравни резултата.

За момент старозагорци поведоха с точка, но не успяха да увеличат аванса си. Момчетата на Росен Барчовски си върнаха лидерството и го задържаха до почивката при 45:38.

Гонитбата продължи и през третия период, но разликата се запази в полза на „червените“. След силни минути на Мартин Сотиров, авансът на отбора му скочи на 15 точки.

Момчетата на Бойко Миленков търсеха шанс да се върнат с мача до последно, но не им стигнаха силите да стопят разликата и ЦСКА затвори срещата. Голяма разлика се забеляза в борбата под коша като победителите доминираха с 30 борби повече, но направиха 22 грешки за сметката на 9-те направени от противника им.

С 22 точки, 7 асистенции и 4 откраднати топки се разписа Брандън Йънг, по 19 добавиха Алекс Симеонов и Мартин Сотиров. Андрей Иванов отчете дабъл-дабъл с 11 точки и 11 борби.

За Берое 23 точки вкара Корнелиъс Хъдсън, Дариъс Хол добави 13.

Тагове: ЦСКА, Берое